Wirtualna praktyka
W ramach tworzenia narzędzi wspierających kształcenie zawodowe współpracowaliśmy z ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Z uwzględnieniem ograniczeń zaplecza szkoły i w odpowiedzi na jej potrzeby, opracowaliśmy interaktywną grę VR, która nie tylko angażuje uczniów, ale i jest wykorzystywana na różnego rodzaju targach pracy, wspierając rekrutację do szkoły.
Jednym z opracowanych scenariuszy jest symulacja obsługi kelnerskiej, która podzielona została na dwa moduły. Pierwszy dotyczy przygotowania restauracji, czyli nakrycia stołów, gdzie system automatycznie ocenia, czy stolik został przygotowany zgodnie z wytycznymi. Uczniowie otrzymują wizualną informację zwrotną na temat tego, jak powinien wyglądać prawidłowo nakryty stół. Drugi moduł skupia się na obsłudze gości. Uczniowie muszą opanować tempo obsługi oraz umiejętność planowania i zapamiętywania zamówień. Szybkość reakcji oraz wykonanie procedur są oceniane zgodnie ze standardami.
Co ciekawe, ponieważ nasze scenariusze są realistycznymi symulacjami praktycznych sytuacji, zauważaliśmy, że ich przejście bywa dla uczniów równie wyczerpujące intelektualnie, co fizycznie. Idealnym przykładem jest sytuacja, gdy kolejka klientów staje się długa i trudna do „ogarnięcia” – uczestnicy muszą sobie poradzić z napięciem i nawarstwieniem zadań, co świetnie przygotowuje ich do obsługi klienta i radzenia sobie w dynamicznych sytuacjach restauracyjnych.
Projekt realizowany ze środków UE. Szczegóły dotyczące projektu znajdziesz tutaj.
Wszystkie modele i elementy wizualne widoczne w aplikacjach wykonujemy od podstaw i jesteśmy w stanie dostosować je do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Poniżej prezentujemy przykłady etapów i efektów końcowych działań naszych projektantów 3D:
Stoliczku, nakryj się: